no-img
فروشگاه اینترنتی کتاب هاروت و ماروت

نام اقوام در جغرافیای ایران - فروشگاه اینترنتی کتاب هاروت و ماروت


فروشگاه اینترنتی کتاب هاروت و ماروت
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
نام اقوام در جغرافیای ایران
pdf
مهر ۲۷, ۱۳۹۶
280 کیلوبایت
2000 تومان
0 فروش
2000 تومان – خرید

نام اقوام در جغرافیای ایران


نام اقوام در جغرافیای ایران

نام اقوام در جغرافیای ایران

نام اقوام در جغرافیای ایران

 

نویسنده مقاله: و. ایی. ساوینا

ترجمه: حسین مصطفوی گرو

قسمت هایی از مقاله:

فلات ایران در طول قرن ها جایگاه قبایل و ملل بسیاری بوده است که در مجاورت یکدیگر زندگی می کردند. تقریبا در آغاز هزاره اول قبل از میلاد، قبایل ایرانی در سرزمین ایران سکنی گزیدند و نام خود را بر آن نهادند. در قرن هشتم / هفتم قبل از میلاد، در شمال غربی ایران، یکی از قبایل ایرانی به نام مادای دولت برده داری ماد را تشکیل داد. در قرن ششم قبل از میلاد، یکی دیگر از قبایل ایرانی به نام پارسه، در جنوب غربی ایران، شاهنشاهی هخامنشی را بنا نهاد که سراسر خاک فلات ایران، آسیای مقدم، آسیای صغیر و بخشی از آسیای میانه را در بر گرفت.

قبایلی که از خانواده ایرانی به شمار می آمدند اینک نیز اصلی ترین اقوام ایران اند.در دوره های تاریخی متاخر، قبایل ایرانی بارها سرزمین ایران را تصرف کردند و در این سرزمین، در کنار ایرانیان، به زندگی ادامه دادند. در قرن هفتم، اعراب سرزمین ایران را فتح کردند و تا دو قرن ایران جزئی از قلمرو خلافت به شمار می رفت.

اقوام کم جمعیت و کم اهمیّتی نیز وجود دارد که هم زمان یا در تاریخ های گوناگون به ایران مهاجرت کردند. ارامنه٬ گرجی ها٬ لک ها٬ آسوری ها٬ یهودی ها٬ هندوها و کولی ها از جمله این اقوام اند.

هم اکنون می توانید این کتاب ارزشمند در زمینه شناخت اقوام ایران و نام این اقوام در سرزمین ایران را دریافت و مطالعه نمایید. می توانید مطالعات باستانی خود را با خواندن کتاب های باستانی افزایش دهید.موضوعات :

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس