کتاب در پیشگاه استادان اک

کتاب در پیشگاه استادان اک

کتاب در پیشگاه استادان اک

کتاب در پیشگاه استادان اک

مشخصات کتاب:

  • ناشر: خ‍رد ب‍اس‍ت‍ان‌
  • نویسنده: فیل موری میتسو
  • مترجم: مهیار جلالیانی
  • موضوع: اکنکار – مرشدان اکنکار – اصطلاحها و تعبیرها
  • تعداد صفحه: ۱۱۲
  • نوع فایل: PDF
  • زبان کتاب: فارسی
  • منبع: مرجع دانلود کتاب های نایاب و کمیاب

درباره کتاب:

کتاب در پ‍ی‍ش‍گ‍اه‌ اس‍ت‍ادان‌ اک‌ : اث‍ر ب‍ی‌ه‍م‍ت‍ای‌ دی‍گ‍ری‌ از اک‍ن‍ک‍ار، ت‍ج‍رب‍ی‍ات‍ی‌ واق‍ع‍ی‌ ب‍ا اس‍ت‍ادان‌ م‍ع‍ن‍وی‌ در ق‍رن‌ ب‍ی‍س‍ت‍م‌.

این کتاب یکی از آثار بی نظیر است که در آن نقش استاد زنده حق در حیات بصورت کامل بیان گردیده است. نویسنده این کتاب را که حاصل تجارب خود با استادان اک زیادی چون : شمس تبریزی، مولوی ، سقراط و … می باشد را نوشته است. این کتاب ماهیت فوق العاده دانش باستانی سفر روح را برای خواننده نمایان می سازد.

اکنکار (به انگلیسی: eckankar) جنبش نوپدید دینی است که درسال ۱۹۶۵ در ایالات متحده بنیان گذاشته شد. این جنبش بر ممارست معنوی که ممارست کنندگان را به تجربه آنچه پیروانش «نور و صوت الهی» می‌نامند، قادر می‌سازد. تجربه شخصی از این نور و صوت معنوی (شاید) هدف اولیه این روش می‌باشد؛ و ادعا می‌کند که مسیر درونی شخصی، منحصربه‌فرد و فردی را به سوی فهم خود به عنوان روح و توسعه آگاهی بالاتر «هوشیاری» و خدا را فراهم می‌کند.

راساس واژگان‌شناسی اکنکارتوکی پا تو، اصطلاح اکنکار به معنی «همکاری با خدا» می‌باشد.این احتمال وجود دارد که از کلمهٔ پنجابی اکنکار (Ekankār) یا اک اونکار (Ik Oankār)، کلمه‌ای که برای اولین بار در شری گورو گرانت صاحب و یکی از نام‌های خداوند در دین سیک گرفته شده‌است. کلمه اک یا ایک عدد یک در هندی، اردو و پنجابی(از ایکا سانسکریت) است. اکنکار از اکُنکار یا اک اونکار (سانسکریت اکا اومکآرا)، نامی برای خداوند گرفته شده که توسط گورو نانک بکار برده شده و اولین کلمه از مانترای مول (Mūl Mantra) که هر روز توسط سیک‌ها خوانده می‌شود می‌باشد. در الفبای گورموخی نوشته شده، یکی از دو نماد دین سیک است و به صورت نوشته یا رسم شده آن را می‌توان در کالاهای مربوط به سیک، وسایل نقلیه و همه عمارت‌های سیک و معابد گوردوارا (Gurdwāra) یافت.

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0