no-img
فروشگاه اینترنتی کتاب هاروت و ماروت

کتاب روانشناسی و دین - مرجع دانلود کتاب های نایاب و کمیاب هاروت و ماروت


فروشگاه اینترنتی کتاب هاروت و ماروت
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
کتاب روانشناسی و دین
امتیاز 5.00 ( 1 رای ) کتاب روانشناسی و دین">
pdf
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
۵.۲۱ مگابایت
0 تومان
0 فروش
رایگان – خرید

کتاب روانشناسی و دین


کتاب روانشناسی و دین

کتاب روانشناسی و دین

کتاب روانشناسی و دین

اطلاعات کتاب:

نام کتاب: روان شناسی و دین 

نویسنده: کارل گوستاو یونگ

مترجم: فواد روحانی

تاریخ نشر: سال ۱۳۹۰

ناشر:  علمی و فرهنگی

دوره چاپ: هفتم

تعداد صفحات: ۱۳۳ صفحه

 

درباره کتاب روانشناسی و دین :

كتاب نایاب “ روانشناسی و دين ” اثری است به قلم ” كارل يونگ “.

كتاب روانشناسی و دين توسط فواد روحانی ترجمه گشته است. يونگ در دستگاه روانشناسی خود كه مبتنی بر پژوهش‌های تجربی است بر آن است تا پديده‌های گوناگون من‌جمله دين را بر بنياد شيوه‌های علمی خود بررسی كند و از توسل به هرگونه ملاحظات مافوق‌‌طبيعه و ماورزایی خود را برحذر دارد.

پشت جلد :

یونگ ، در دستگاه روانشناسی خود ، که مبتنی بر پژوهش تجربی است میکوشد که پدیده های گوناگونی را که به انسان مربوطند – و از جمله دین را – بر بنیاد شیوه های علمی بررسی کند و از توسل به هرگونه ملاحظات فوق طبیعی و یا فلسفی بپرهیزد.او در تبیین مفهوم و علائم دینی ، پای فعالیت خلاق ضمیر ناخودآگاه را به میان می آورد و در عین حال دین دین را محصول حالت مراقبه و تذکر و توجه دقیق به بعضی عوامل موثری می داند که انسان عنوان «قدرت ظاهر» را به آن اطلاق می کند .

زندگینامه نویسنده:

کارل گوستاو یونگ (به آلمانی: Carl Gustav Jung)‏ (۱۸۷۵ – ۱۹۶۱) روانپزشک و متفکر سوئیسی که به خاطر فعالیت‌هایش در روانشناسی و ارائهٔ نظریاتش تحت عنوان روان‌شناسی تحلیلی معروف است. یونگ را در کنار زیگموند فروید از پایه‌گذاران دانشِ نوین روانکاوی قلمداد می‌کنند به تعبیر فریدا فوردهام پژوهشگر آثار یونگ: «هرچه فروید ناگفته گذاشته یونگ تکمیل کرده‌است.»

یونگ از گالوانومتر برای اندازه‌گیری حالات روانی از راه پاسخ‌های پوستی و غده‌های عرقی استفاده نمود، دستگاهی که امروزه به آن دروغ یاب می‌گویند. او در آن زمان مشغول تحقیق در آزمون ربط کلمات و تأثیر آن بر بیماران روانی و تبه‌کاران بود. کوشش‌های یونگ در این زمینه باعث شهرت او به خصوص درآمریکا شد. او درسال ۱۹۰۵ پزشک ارشد بورگهولتزلی و مدرس دانشکده طب در دانشگاه زوریخ گردید.

یونگ راجع به کارهایش مکاتبات بسیاری داشت و بارها در سنین کهولت از او تجلیل به عمل آمد. او در سن ۸۵ سالگی در آخرین شب حیات خویش چشمانش را گشود و جامی از بهترین شرابی که در خانه داشت نوشید. روز بعد در ۶ ژوئن ۱۹۶۱ در کمال آرامش از دنیا رفت.

دانلود کتاب روانشناسی و دين شاهكار  كارل يونگ را به طرفداران روانشناسی تاريخی توصيه می‌كنيم.موضوعات :

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس