کتاب قدرت خودباوری

کتاب قدرت خودباوری

کتاب قدرت خودباوری

کتاب قدرت خودباوری

درباره کتاب:

توضیحات کتاب:

دکتر ناتانیل براندن پدر جنبش خودباوری، روان درمانگر و نویسنده ای کانادایی – آمریکایی بود که شهرت زیادی به دلیل کار بر روی روانشناسی حرمت نفس داشت. او در گذشته با همکاری با این رند نقش برجسته در پیشبرد مکتب فلسفی این رند یعنی عینی گرایی داشت.

خودباوری نیرویی توانا در باطن هر کدام از ماست. خودبا‌وری جرقه ای است که مربیان و روان درمان گران در مراجعین خویش روشن می نمایند. این جرقه تنهایی راهی بسوی اعتماد به نفس است. از آنجایی که شما آغاز به خواندن این کتاب نموده اید میخواهم نیز اکنون برایتان روشن کنم که هدف نویسنده زمانی که واژه خود‌با‌وری را به کار می‌برد چیست. خودباوری، تصویر ظریف ذهنی از توانمندی‌هایی است که هر شخص از خودش دارد.

خودباوری نقطه مقابل عدم اعتماد به نفس

عدم اعتماد به نفس عبارت است از کمبود بضاعت در ابراز توانمندی ها و لیاقت های شخص علیرغم دارا بودن آن تواناییها. عدم خودبا‌وری در کلیه اشخاص می تواند دیده شود، مثلا دختر زیبایی که علی رغم زیبا بودن در دید بقیه افراد نیز خویش را زیبا نمی داند. یا این که ورزشکاری که علیرغم توانمندی های جسمانی و فنی، خویش را مقابل رقیب ضعیف می بیند. و یا این که دانشجویی که علیرغم اشراف بر مطالب درسی سر کلاس جرئت جواب دادن به سوال ها را ندارد.

معمولاً فقدان خودباوری اشخاص در جنبه های به خصوص هر شخص است. به صورت نمونه، آن‌ها که از حیث ظواهر اعتماد به نفس ندارند، معاش و زندگی اجتماعی برایشان زیاد سخت خواهد شد. این اشخاص تصور خواهند کرد که در مجامع همگانی کسی به آن ها اعتنا نمی کند و مجبور میگردند که از اول تا انتهای مجلس در تنهایی بنشینند. در زندگی زناشویی، عدم خود‌با‌وری باعث به وجود آمدن مشکلات زیاد و متعددی می شود. شاید فرد درباره ی رابطه ای که می داند برای او ناسالم است باقی بماند با این تصور که توانمند نیست این موقعیت را بهبود ببخشد یا این که با فرد دیگری وارد رابطه شود.

با مطالعه این کتاب می توانید:

  • بیش از ۲۰ فاکتور برای احترام مثبت به خود را کشف کنید
  • ۱۲ مرحله رشد خود باوری را بشناسید
  • با ۶ اصل بهبود شخصی آشنا شوید
  • و متوجه می شوید که چگونه خود باوری مثبت شما به شدت شرایطتان را در محیط کار تغییر می دهد
مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0