no-img
فروشگاه اینترنتی کتاب هاروت و ماروت

کتاب ماهیت روان و انرژی آن اثر کارل گوستاو یونگ - هاروت و ماروت


فروشگاه اینترنتی کتاب هاروت و ماروت
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
کتاب ماهیت روان و انرژی آن اثر کارل گوستاو یونگ
امتیاز 5.00 ( 1 رای ) کتاب ماهیت روان و انرژی آن اثر کارل گوستاو یونگ">
pdf
شهریور ۸, ۱۳۹۷
29.29 مگابایت
9900 تومان
0 فروش
9900 تومان – خرید

کتاب ماهیت روان و انرژی آن اثر کارل گوستاو یونگ


کتاب ماهیت روان و انرژی آن

کتاب ماهیت روان و انرژی آن

کتاب ماهیت روان و انرژی آن

مشخصات کتاب:

عنوان: کتاب ماهیت روان و انرژی آن
نویسنده: کارل گوستاو یونگ
مترجم: پرویز امیدوار
ناشر: بهجت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: ۲۲۸
اندازه کتاب: رقعی – سال انتشار: ۱۳۹۴ – دوره چاپ: ۲

مروری بر کتاب ماهیت روان و انرژی آن :

اصل هم ارزی می گوید، انرژی که برای ایجاد وضعیتی مصرف می شود، از بین نمی رود. اگر ارزش روانی در زمینه خاصی ضعیف یا ناپدید شود، آن انرژی به جای دیگر روان منتقل می شود. انرژی روانی که وقتی بیداریم صرف فعالیت های هشیار می شود، وقتی خوابیم به رویاها جابجا می شود.

یونگ توجیه جدید و پیچیده ای را از ماهیت انسان ارایه داد که کاملا با توجیهات دیگر تفاوت داشت و آن را روانشناسی تحلیلی نامید. اولین نکته ای که یونگ درباره آن با فروید مخالف بود، به نقش امیال جنسی مربوط می شد. یونگ تعریف لیبیدوی فروید را گسترش داد و آن را به صورت انرژی روانی کلی تری که میل جنسی را شامل می شود، ولی به آن محدود نمی شود، تعریف کرد.

دومین زمینه اختلاف عمده، به نیروهایی که بر شخصیت تاثیر می گذارند مربوط می شد. فروید انسان ها را زندانیان یا قربانیان رویدادهای گذشته در نظر داشت، یونگ معتقد بود که ما علاوه بر گذشته خود، توسط آینده خویش نیز شکل می گیریم. آنچه آرزو داریم در آینده انجام دهیم نیز بر ما تاثیر می گذارد.

سومین نکته اختلاف مهم، به ناهشیار مربوط می شود. یونگ به جای اینکه نقش ناهشیار را به حداقل برساند، بیشتر از فروید بر آن تاکید کرد. او ناهشیار را عمیق تر کاوش کرد و بعد تازه ای را به آن افزود : تجربیات مورروثی گونه انسان و پیش از انسان. گرچه فروید از این جنبه نوع پیدایشی شخصیت آگاه بود، یونگ آن را جوهر نظام شخصیت خود کرد. او مفاهیمی را از تاریخ، اسطوره شناسی، انسان شناسی و مذهب ترکیب کرد تا برداشت خود را از ماهیت انسان شکل دهد. یونگ در سال ۱۹۰۰ کار خود را در بیمارستان روانی به سرپرستی اوژن بلولر، روان پزشکی که اصطلاح اسکیزوفرنی را ساخت شروع کرد.موضوعات :

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس