no-img
فروشگاه اینترنتی کتاب هاروت و ماروت

کتاب وسوسه غرب اثر آندره مالرو - مرجع دانلود کتاب هاروت و ماروت


فروشگاه اینترنتی کتاب هاروت و ماروت
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
کتاب وسوسه غرب اثر آندره مالرو
امتیاز 5.00 ( 1 رای ) کتاب وسوسه غرب اثر آندره مالرو">
pdf
آبان ۸, ۱۳۹۷
3.86 مگابایت
0 تومان
1 فروش
رایگان – خرید

کتاب وسوسه غرب اثر آندره مالرو


کتاب وسوسه غرب

کتاب وسوسه غرب

کتاب وسوسه غرب

مشخصات کتاب:

عنوان: کتاب وسوسه غرب
نویسنده: آندره مالرو
ترجمه: سیروس ذکاء
ویراست/نوبت چاپ: موسسه جهانی کتاب – چاپ اول
تعداد صفحات: ۱۱۲
زبان: فارسی

توضیحاتی در مورد کتاب:

وسوسه ی غرب اولین کتابی است که مالرو پس از رفتن به هندوچین به چاپ رساند. او در هندوچین با وضع بدی روبه رو شده بود. به این معنی پس از تحقیقات باستان شناسی با تجارت و نیز به علت بن بستی که با آن مواجه شده بود درصد برآمد زیان هایی را که متحمل شده بود جبران کند و این فرصت را ادبیات در اختیارش گذاشت.

مطالب این کتاب میان جوانان شرقی و جوانان غربی به صورت مقاله و نامه پخش میشد . و این کتاب تمام غرب و شرق را در بر گرفت. این کتاب برای کسانی که به مطالب  عرصه ای و تحقیقاتی علاقه دارند بسیار مفید است.

شامل مقاله هایی به صورت مراسله میان جوانی شرقی و جوانی غربی که در آن انحطاط تمدن غرب و توجه به شرق عرضه گشته و نخستین بار عصیان و شک و ناامیدی مالرو را آشکار می کند. مالرو در ۳ نوامبر ۱۹۰۱ در پاریس بدنیا آمد. پدر و مادرش وقتی او خردسال بود جدا شدند و بعد طلاق گرفتند. مالرو نزد مادرش بزرگ شد و به مدرسه السنه شرقی رفت ولی تحصیل را به‌پایان نرساند.

پس از بازگشت به فرانسه چند رمان نوشت و برای رمان وضعیت بشری که در مورد قیام کمونیستی شانگهای بود جایزه گنکور را دریافت کرد. در ۱۹۳۰ به گروه باستان‌شناسانی پیوست که در ایران و افغانستان کار می‌کردند. با شروع جنگ داخلی اسپانیا به نیروهای جمهوری‌خواه پیوست و خلبان شد.

در جنگ جهانی دوم راننده تانک بود و دستگیر شد، ولی توانست فرار کند و به نیروهای مقاومت فرانسه بپیوندد. در ۱۹۴۴ گشتاپو او را دستگیر کرد، ولی زنده ماند و به کمک نیروهای مقاومت آزاد شد. پس از جنگ از دولت فرانسه مدال مقاومت و صلیب جنگ و از دولت بریتانیا نشان خدمت برجسته را دریافت کرد.موضوعات :

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس