کتاب نیروی حال

کتاب نیروی حال

کتاب نیروی حال

کتاب نیروی حال

درباره کتاب:

: روانشناسی
: نیروی حال
: زندگی معنوی
 اکهارت تله
مسیحا برزگر
: ذهن آویز
:  ۳۵۲

کتاب نیروی حال از پرفروش ترین کتاب های اکهارت تله می باشد. تله نویسنده و معلم معنوی و شهروند کانادا است. او پس از انتشار دو کتاب نیروی حال و زمین نو به شهرت رسید. در سال ۲۰۱۱ از سوی Watkins Review به عنوان تأثیر گذارترین شخصیت معنوی جهان معرفی شد. در سال ۲۰۰۸ ستون‌نویس نیویورک‌تایمز او را محبوب‌ترین نویسنده کتاب‌های معنوی نامید.

تله ادعا می‌کند که بیشتر سال‌های زندگی‌اش را تا پیش از ۲۹ سالگی، که دستخوش یک دگرگونی درونی شد، در افسردگی گذرانده است. پس از این تجربه، او چند سال را بدون کار و سرگردان اما در حالت سرخوشی درونی گذراند و پس از آن یک معلم معنوی شد. پس‌، او به آمریکای شمالی مهاجرت کرد و کتاب نیروی حال را در سال ۱۹۹۷ منتشر کرد. او ده سال در ونکوور کانادا زندگی کرد. تا سال ۲۰۰۹ تنها در آمریکای شمالی، سه میلیون نسخه از کتاب نیروی حال و پنج میلیون نسخه از کتاب زمینی نو به فروش رفته است.

کتاب نیروی حال نوشته ی اکهارت تُله، تا کنون به بیش از ۳۰ زبان زنده ی دنیا ترجمه شده و زندگی بسیاری را متحول کرده است. رمز موفقیت این کتاب را باید از دل بر آمدن و لاجرم بر دل نشستن آن دانست زیرا نویسنده در این کتاب به شرح داستان و افسانه سرایی نپرداخته بلکه تجربه ی عینی خود در کشف گوهر زندگی را در قالب پرسش و پاسخ های معنوی به رشته ی تحریر درآورده است.

بخش هایی از کتاب:

حتما در خیابان به آدم هایی (( دیوانه )) برخورده ای که مدام با خودشان حرف می زنند. خوب، وضعیت آن ها با وضعیت تو و بسیاری از آدم ها ی (( نرمال )) دیگر چندان تفاوتی ندارد. تنها تفاوت تو با آن ها این است که آن ها بلند بلند حرف می زنند و تو یواش و آهسته. این سر و صدا در سر تو تفسیر میکنند، نظریه می دهند، قضاوت میکنند و شکایت و غیره …
نفس زاده ذهن است، نفس به لحظه حال اهمیتی نمی دهد، نفس تنها گذشته و آینده را جدی می گیرد. این وارونه انگاشتن حقیقت توسط نفس ، دلیل کارکرد غلط ذهن است. زمان اصلا چیز خوبی نست، زیرا پنداری است باطل آنچه که تو خوب و با ارزش می دانی، زمان نیست بلکه چیزی است بیرون از زمان ، لحظه حال است که واقعا ارزش دارد.

هر لحظه نسبت به گذشته بمیر ، تو به گذشته احتیاجی نداری فقط هنگامی به گذشته رجوع کن که در ارتباط با لحظه حال باشد . نیروی حال و کمال هستی را احساس کن حضور خود را حساس کن؛ هوایی را که به درون بدن تو وارد و خارج میشود احساس کن، لحظه حال تنها واقعیتی است که باید با آن مواجه شوی ، تو همواره با لحظه حال طرف هستی، نه آینده، تو هرگز باآینده طرف نمی شوی.

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0